Často kladené otázky (FAQ)

Tu môžete nájsť odpovede na často kladené otázky od mojich zákazníkov. V prípade že nenájdete odpoveď na vašu otázku môžete sa na ňu spýtať pomocou formulára na spodnej časti tejto stránky.

Pochádzam z juhozápadu Slovenska, presnejšie z Komárna. Keďže sa fotením živím nerobí mi prekážku cestovať za prácou všade tam kde ma potrebujú…a mimochodom rád cestujem 🙂

Kedy? 6-12 mesiacov pred svadbou je ideálne, ale samozrejme platí aj pravidlo že ak chcete ísť na isto a nechcete aby Vám niekto obsadil dátum, tak je najvhodnejšie čím skorej. Akým spôsobom? V prípade, že budem mať Váš termín voľný, tak pri osobnom stretnutí podpíšeme zmluvu kde bude dohodnutá spolupráca – vybraný balík, dátum obradu, miesto obradu atď. Samozrejme ak nie je možné sa stretnúť pred svadbou osobne tak si zavolajme a prostredníctvom mailu skomunikujeme rezerváciu. Po podpísaní tlačív a uhradení rezervačného poplatku je termín rezervovaný pre Vás 🙂

Dávno je relatívna vec, ale svadby fotím od roku 2007 🙂

Používam profesionálne fotoaparáty a objektívy značky Canon a tiež mnoho príslušenstva.

Výber nechávam na Vás a ak potrebujete poradiť veľmy rád odporúčim miesta ktoré poznám. Pri osobnom stretnutí často prichádzajú nové nápady na možné lokality.

Čím viac času máte na fotenie tým lepšie. Samozrejme aby som na otázku odpovedal presnejšie tak musím rozobrať otázku na 2 časti. Ak sa kreatívne fotenie uskutočňuje v deň svadby tak je ideálne rezervovať si minimálne 2 hodiny (bez presunov na lokality). V prípade že sa koná v iný deň ako deň svadby je najlepšie počítať 3-6 hodín podľa počtu lokalít a vzdialenosti medzi sebou. Samozrejme ja odporúčam fotiť portréty v iný deň ako je svadba. Hlavnou príčinou je, že sa nemusíte nikam ponáhľať, čím sa viete viac sústrediť na fotenie.

Je to asi najčastejšia otázka 🙂 V prvom rade závisí od atmosféry Vašej svadby od začatku až po koniec; či sa jedná o prípravy, portrétne fotenie alebo o zábave. V priemere nafotím od 600 do 1200 fotiek od príprav do prezliekania mladomanželského páru. V prvom kole robím hrubý výber kde odstraňujem nepodarené fotografie (zažmurknuté oči, nepodarený výraz tváre, rozmazané fotky, nesprávna expozícia alebo kompozícia). Všetky ostatné fotky upravujem (oprava expozície, kompozície, farieb). Priemerný počet odovzdaných fotografií je okolo 800-1000 fotiek (v prípade celodenného balíka).

Mení sa to podľa dohodnutého balíčka. Štandardne odovzdávam USB kľúč, fotky v tlačenej forme v darčekovom balení a vo forme online galérie. V každom prípade je možné si doobjednať ďalšie kópie USB kľúčov alebo tlačených fotiek. Môžete si objednať aj exkluzívne svadobné / portfóliové knihy. Veľkosť, hrúbku a vyhotovenie vonkajšieho obalu knihy si môžete sami zvoliť.

Dohodnutá doba odovzdávania dohodnutého materiálu je do 21 dní, alebo ak sa nedohodneme inak. Zvyčajne však odovzdávam do 2-3 týždňov a pár vychytávok publikujem už v ďalší deň po svadbe na svojej Facebookovej stránke.

Jednoznačne nie. Jeden človek nie je schopný profesionálne zdokumentovať Vašu svadbu fotkami aj videom. Ja osobne ponúkam len fotografické služby, avšak veľmy rád odporúčam môj tím kameramanov ktorý sú zameraný hlavne na svadobné video a svadobný film.

Nie, súčasťou balíkov nie sú. Cestovné náklady nesúžia ako ďalší zárobok, ale auto ktoré ma prepravuje z domu na Vašu svadbu potrebuje benzín, olej, pneumatiky a to pravideľne 🙂

Veľmy rád odporúčam mnou overených poskytovateľov svadobných služieb. Nájdete ich na mojej stránke v sekcii poskytovatelia.

Nenašli ste odpoveď ? Spýtajte sa!

Polia označené * sú povinné.